Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Gmina Raba Wyżna pozyskała dofinansowanie na utworzenie pierwszego Klubu Seniora

Utworzono dnia 02.06.2026
Plakat z informacja o wynikach konkursu na rozwój dziennych form wsparcia. Białe napisy na granatowym tle. W górnej części logo Aktywni Seniorzy.

Miło nam poinformować, że projekt Gminy Raba Wyżna dotyczący utworzenia pierwszego na terenie gminy Klubu Seniora uzyskał dofinansowanie w ramach Priorytetu V – Kluby „Aktywny Senior” programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych „Aktywni Seniorzy – ASY” na lata 2026–2030, Edycja 2026.

Projekt otrzymał 13 punktów w ocenie konkursowej i uzyskał wsparcie finansowe w wysokości 96 520,00 zł.

Pozyskane środki pozwolą na utworzenie w 2026 roku pierwszego w Gminie Raba Wyżna Klubu Seniora. Będzie to miejsce stworzone z myślą o osobach starszych, sprzyjające integracji społecznej, rozwijaniu zainteresowań oraz aktywności edukacyjnej, kulturalnej i rekreacyjnej. Klub stanie się przestrzenią spotkań, wymiany doświadczeń, wzajemnego wsparcia oraz aktywnego uczestnictwa seniorów w życiu lokalnej społeczności.

Realizacja projektu przyczyni się do poprawy jakości życia mieszkańców w wieku senioralnym, a także stworzy nowe możliwości aktywnego, twórczego i wartościowego spędzania czasu.

źródło: https://samorzad.gov.pl/web/gmina-raba-wyzna/gmina-raba-wyzna-pozyskala-dofinansowanie-na-utworzenie-pierwszego-klubu-seniora