Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rabie Wyżnej zachęca Seniorów – mieszkańców Gminy Raba Wyżna do skorzystania ze wsparcia w ramach realizowanego Programu Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej "Wspieraj Seniora".

Utworzono dnia 02.03.2021

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rabie Wyżnej  zachęca Seniorów – mieszkańców Gminy Raba Wyżna do skorzystania ze wsparcia w ramach realizowanego Programu Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej "Wspieraj Seniora".

Program jest odpowiedzią na potrzeby osób w wieku 70 lat i więcej, w zakresie ochrony przed zakażeniem Covid-19, w związku z utrzymującym się stanem epidemii.

Usługa wsparcia polega w szczególności na dostarczeniu zakupów obejmujących artykuły podstawowej potrzeby, w tym artykuły spożywcze oraz środki higieny osobistej, realizację recept. Senior może również zgłosić potrzebę pomocy obejmującą np. załatwienie drobnych spraw urzędowych (jeżeli ich zakres nie wymaga wydania upoważnień od seniora lub udostępnienia danych wrażliwych).

Do wsparcia zostają zakwalifikowane osoby zarówno zgłaszające się przez ogólnopolską infolinię: 22 505 11 11, która działa od poniedziałku do niedzieli w godzinach od 08.00 do 22.00, a także bezpośrednio do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rabie Wyżnej – dział pomocy społecznej tel. 18/26 71 231

Koszty zakupów pokrywa Senior. Zasady i sposób rozliczania ustala indywidualnie Ośrodek Pomocy Społecznej, podczas pierwszego kontaktu z seniorem. Pomoc w postaci usług, np. pomoc w sprawach urzędowych, usługa zrobienia i dostarczenia zakupów – są nieodpłatne.


UWAGA SENIORZE !!! Nie daj się oszukać !

Zanim podasz komuś pieniądze, upewnij się, że jest to osoba wyznaczona do pomocy – skierowana przez  Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rabie Wyżnej.

  • pracownik socjalny Ośrodka okaże legitymację służbową,
  • dodatkowo każde zgłoszenie będzie miało swój unikatowy numer – do wyłącznej wiadomości seniora, który będzie stanowił hasło do kontaktów, tym samym numerem będzie posługiwał się pracownik socjalny.
  • możesz również zweryfikować osobę wykonując telefon do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rabie Wyżnej  pod numer 18/26 71 231

 

ZAŁĄCZNIKI:

  • Załącznik
    Utworzono dnia 02.03.2021, Format: brak danych, Rozmiar: brak danych