Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Nowy okres zasiłkowy

Utworzono dnia 29.07.2021

Uprzejmie informujemy, że od 1 lipca 2021 roku przyjmowane są wyłącznie elektronicznie wnioski na nowy okres zasiłkowy 2021/2022 o:

 • zasiłek rodzinny oraz dodatki do zasiłku rodzinnego
 • specjalny zasiłek opiekuńczy
 • świadczenia z funduszu alimentacyjnego

 

W wersji papierowej powyższe wnioski będzie można składać od dnia 3 sierpnia 2021 roku (wtorku) w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej Gminy Raba Wyżna.

 

Zasiłek rodzinny wraz z dodatkami oraz specjalny zasiłek opiekuńczy

 

Wnioski o zasiłek rodzinny z dodatkami oraz specjalny zasiłek opiekuńczy okres zasiłkowy 2021/2022 (trwający od 01.11.2021 r. do 31.10.2022 r.) można składać:

 

 • elektroniczne od 1 lipca 2021 r. za pośrednictwem portalu Emp@tia

 

 • w formie papierowej od 3 sierpnia 2021 r. w Ośrodku Pomocy Społecznej Gminy Raba Wyżna

 

W przypadku, gdy osoba ubiegająca się o zasiłki rodzinne oraz specjalny zasiłek opiekuńczy na nowy okres zasiłkowy złoży wniosek wraz z wymaganymi dokumentami do dnia 31 sierpnia, ustalenie prawa do zasiłku rodzinnego oraz wypłata przysługujących świadczeń następuje do dnia 30 listopada tego roku. Natomiast w przypadku złożenia wniosku wraz z dokumentami w okresach:

 

 • od dnia 1 września do dnia 31 października, ustalenie prawa do zasiłków rodzinnych oraz wypłata przysługujących świadczeń następuje do dnia 31 grudnia;

 

 • od dnia 1 listopada do dnia 31 grudnia danego roku, ustalenie prawa do zasiłków rodzinnych oraz wypłata przysługujących świadczeń następuje do ostatniego dnia lutego następnego roku.

 

Świadczenia z Funduszu alimentacyjnego

 

Wnioski o świadczenia z funduszu alimentacyjnego na okres zasiłkowy 2021/2022 (trwający od 01.10.2021 r. do 30.09.2022 r.) można składać:

 

 • elektroniczne od 1 lipca 2021 r. za pośrednictwem portalu Emp@tia

 

 • w formie papierowej od 3 sierpnia 2021 r. w Ośrodku Pomocy Społecznej Gminy Raba Wyżna

 

W przypadku, gdy osoba ubiegająca się o świadczenia z funduszu alimentacyjnego na nowy okres świadczeniowy złoży wniosek wraz z dokumentami do dnia 31 sierpnia, ustalenie prawa do świadczeń z funduszu alimentacyjnego oraz wypłata przysługujących świadczeń następuje do dnia 31 października tego roku. Natomiast w przypadku złożenia wniosku wraz z dokumentami w okresach:

 

 • od dnia 1 września do dnia 30 września danego roku, ustalenie prawa do świadczeń z funduszu alimentacyjnego oraz wypłata przysługujących świadczeń następuje do dnia 30 listopada tego roku;
 • od dnia 1 października do dnia 31 października danego roku, ustalenie prawa do świadczeń z funduszu alimentacyjnego oraz wypłata przysługujących świadczeń następuje do dnia 31 grudnia danego roku.
 • od dnia 1 listopada do dnia 30 listopada danego roku, ustalenie prawa do świadczeń z funduszu alimentacyjnego oraz wypłata przysługujących świadczeń z funduszu alimentacyjnego następuje do dnia 31stycznia następnego roku,
 • od dnia 1 grudnia danego roku do dnia 31 stycznia następnego roku, ustalenie prawa do świadczeń z funduszu alimentacyjnego oraz wypłata przysługujących świadczeń z funduszu alimentacyjnego następuje do ostatniego dnia lutego następnego roku.

 

Przyjmowanie stron w sprawie świadczeń rodzinnych i funduszu alimentacyjnego w następujących godzinach:

poniedziałek – dzień wewnętrzny (stron nie przyjmujemy)

wtorek – piątek – od 8.00 do 15.30