Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Pomoc w formie obiadu w szkole/przedszkolu dla dzieci obywateli Ukrainy/Пільги від соціальної допомоги – харчування дітей у школі / садку

Utworzono dnia 20.04.2022

Obywatele Ukrainy, którzy wraz z najbliższą rodziną z powodu działań wojennych są w Polsce od 24 lutego 2022 r. mogą ubiegać się o świadczenia z pomocy społecznej. Jedną z nich jest posiłek dla dzieci w szkole/przedszkolu.

Zgodnie z ustawą z dnia 12 marca 2022 r. o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa, którzy wraz z najbliższą rodziną z powodu działań wojennych przybyli na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej od dnia 24 lutego 2022r., osoby, o których mowa w ustawie mogą ubiegać się o pomoc w formie pieniężnej i niepieniężnej, na zasadach i w trybie ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej.

Ważnym warunkiem ubiegania się o pomoc z obszaru pomocy społecznej jest fakt zamieszkiwania na terenie gminy Raba Wyżna oraz złożenie stosownego wniosku o pomoc w formie dożywiania dziecka w szkole przez opiekuna prawnego / faktycznego / tymczasowego dziecka.